Potrebujete pomôcť? Pondelok až Piatok od 8:00 do 16:00 +421 (0) 905 683 154
Prihlásenie Registrácia
DR.MULLERPHARMA DIABECARE umývacia pena 100 ml

DR.MULLERPHARMA DIABECARE umývacia pena 100 ml

Popis:


Príčinou diabetu je nedostatočná alebo úplne zastavená tvorba hormónu inzulín. Dôsledkom je porucha metabolizmu glukózy, ktorá okrem iného pre zhoršenie zásobovania buniek glukózou vedie i k poruchám funkcií kože. Spomaľuje sa hojenie rán, koža stráca pružnosť, zvyšuje sa citlivosť na UV žiarenie atď.. Koža je často suchá, svrbí, jej vyživovanie je zhoršené. Najčastejšie postihnutým miestom je koža na nohách, v menšej miere môže byť i na ostatných častiach tela. Proti následkom poškodenia pri diabete je potrebné použiť špeciálne prípravky, ktoré by mali obsahovať aktívne látky s nasledujúcimi účinkami:
-hydratačné látky (glycerín, urea, panthenol, aloe). ktoré obmedzia stratu vody s pokožky a zabránia jej vysušovaniu a následnému popraskaniu
-proti baktériám, plesniam a kvasinkám
-antioxidanty chrániace membrány buniek pokožky pred voľnými radikálmi
-látky vyživujúce pokožku a podporujúce jej regeneráciu (ceramidy a rastlinné oleje)
-látky spevňujúce cievnu stenu kapilár v pokožke

DiabeCare umývacia pena je prípravok špeciálne vyvinutý na čistenie a umývanie suchej a citlivej pokožky diabetikov predovšetkým na dolných končatinách. Obsahuje kombináciu antibakteriálnych a protiplesňových látok, ktoré pomáhajú odstraňovať nežiadúce mikroorganizmy z povrchu kože. Urea a zložky olivového a kokosvého oleja zabraňujú vysúšaniu pokožky. Umývacia pena je vhodná tiež na hygienu zaparujúcich a oblastí, ako sú slabiny a medziprstové priestory, oblasť genitálu a na ošetrovanie predkolenia. Je dobre tolerovaná i pri dlhodobom používaní.

Použitie:
Primerané množstvo peny naneste do dlane a aplikujte na umývané časti tela. Potom dôkladne opláchnite.


Nežiaduce účinky:


Nie sú známe.
Viac

4,59 €